Перепади напруги: причини і способи вирішення проблеми.

 

 

 

Перепади і скачки напруги в електромережі - проблема, яка добре знайома жителям не тільки селищ і сіл, а й середніх і великих міст. Справа в тому, що система електропостачання в нашій країні має великий знос, у багатьох випадках вона вимагає ремонту і модернізації.

Основні причин для появи перепадів і стрибків напруги:

·        аварії і обриви в лініях електропередач;

·        нестабільну роботу трансформаторів на підстанціях;

·        перевантаження мережі;

·        короткі замикання;

·        порушення цілісності нульового (нейтрального) дроти;

·        попадання блискавок у інфраструктуру електричних мереж;

·        злипання проводів і ненадійне заземлення;

·        неякісний монтаж мереж і обладнання.

З перерахованого вище можна виділити основну причину коливання параметрів напруги в побутовому секторі - значні перевантаження електромережі. Наприклад, споживач може отримувати знижену напругу через включення іншими споживачами потужних електроприладів, які суттєво впливають на електричну мережу: зварювальних апаратів, електродвигунів, верстатів і насосів. При цьому запуск таких пристроїв буде супроводжуватися падінням напруги, а відключення - різким стрибком.

 

Для споживачів, що знаходяться недалеко від фабрик, підприємств і заводів, характерне явище короткочасних стрибків напруги, що є наслідком включення потужного промислового обладнання.

 

Варто зазначити, що традиційні пристрої захисту, змонтовані в щитових наших будинків (УЗО, автомати струму, пакетні вимикачі) не спрацьовують при скачках і перепадах напруги. Вони призначені для захисту від високих значень струмів і служать для повного відключення навантаження або перемикання між різними ланцюгами харчування. За фактом таке обладнання захищає загальні будинкові мережі від аварій, які сталися у вашій квартирі.

 

Устаткування для захисту від стрибків напруги

Для захисту електрообладнання від пошкодження перепадами напруги розроблені спеціальні прилади.

 Наприклад однофазний стабілізатор напруги Елекс Гібрид 9-1/25 v2.0 (5,5 кВА). Який можна замовити за посиланням:  electro100.com.ua.

А також ДБЖ(джерело безперебійного живлення) з функцією стабілізації напруги (ІБП on-line топології).

Це обладнання дозволяє:

 

Стабілізувати та скорегувати вхідну напругу мережі при будь-яких проблемах в живильної лінії (високовольтні викиди і провали напруги, коливання частоти, гармонійні спотворення, електричні перешкоди).

Отримати вихідний сигнал ідеальної синусоїдальної форми незалежно від наявності спотворень в мережі (лише для інверторних стабілізаторів і on-line ДБЖ).

Максимально ефективну роботу стабілізатора і ДБЖ забезпечує управління, реалізоване на базі сучасних високопродуктивних мікросхем. Така електроніка миттєво реагує на будь-які мережеві спотворення і гарантує високий рівень захисту підключеного обладнання.

Комментариев нет.

Похожие статьи

Последние статьи

Популярные

 • Первый шаг к Истине - Часть 1
  Добро пожаловать в мир Истины! В наше время число людей, интересующихся проблемами души и внутреннего мира, постепенно растет....
 • Первый шаг к Истине - Часть 3
  Первый шаг к Истине - Часть 3
  Карму можно изменить Что мы можем предпринять, если мы уже сделали пожертвование не тому, кому следует? Может, только и...
 • Первый шаг к Истине - Часть 2
  Что буддийские писания говорят о Вселенной Буддийский "Генезис" ("Основная Сутра о Причине Происхождения Мира") ясно объясняет...
 • Первый шаг к Истине - Часть 4
  У нас в N есть церемония, называемая Поа. Благодаря ей мы можем узнать, в какой мир попадет душа человека после смерти, и...
 • Форекс форумы. Спасательный круг для новичков
  Форекс форумы спасательный круг для новичков Сегодня мы с вами поговорим о финансовых форумах. А именно о форексе. Этот вид...